KKB Findeks Notlu Risk Raporu Nedir? Nereden Temin Edilir?

Notlu Findeks Risk Raporu;
Kredi, Kredi Kartı ve Kredili Mevduat Hesabı bilgilerini gösteren bir Rapordur. Bankalardan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezine iletilen bilgilier KKB tarafından düzenlenip, kişisel kullanıma sunulmaktadır. Rapor güncel ve 5 yıllık geçmiş bilgileri içerir.Rapor Ne İçeriyor?
-Bireysel Findeks Kredi Notu,
-Çalışılan Banka Sayısı,
-Kredili Ürünlerin Sayısı,
-Toplam Limit
-Toplam Borç
-Gecikmiş Hesap Bilgileri
-Son 18 aylık ödeme performansı v.b. detay bilgiler bulunur.

Rapor Ücretli Bir rapordur.

"Avantajlı Not Danışmanım" isimli paket detaylı bir şekilde ihtiyacınızı görecek kapasitede bir rapor içermektedir.


Raporla bireysel kredi notunuzu ve durumunuzu öğrenip, harekete geçebilirsiniz. Findeks Kredi Notu bir çok konuda başvurulan bir not olduğu için her geçen gün çok daha önemli bir hale gelmektedir.

Findeks Puan sistemi 0-1900 puanı arasında bir puanlama mantığı üzerine kurulu olup. 1300 ve üzeri puanlar makul ve borçlanılabilir bir puan olarak görülebilir. 1300 ve altı puanlar riskli ve kötü olarak kabul edilir.Findeks Puanının bileşenleri tablodan anlaşılmakta olup, en önemli husus, kredi veya kredi kartı sahibi olmak ve borçlarını düzenli bir şekilde ödemeye devam etmek gerekir.

Findeks Raporu T.B.B. Risk Merkezi raporuna göre daha çok detaylı ve görsel tablolar eşliğinde sunulan bir rapordur. T.B.B Risk Merkesi raporundan en büyük farklı adı üzerinde Findeks Kredi Notunu içerir ve notu oluşturan bütün bilgileri sunmaktadır.KKB, Findeks Puanımı Nasıl Yükseltebilirim?

KKB Puanı Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Hesaplanır?

KKB, Findeks Puanım Yok, Ne Yapmalıyım?

T.B.B. Risk Merkezi Raporu Nedir?