Banka Sınavları Nasıl Gerçekleşir?

Her bankanın kendine göre farklı bir sınav sistemi olduğu için banka sınavları nasıl gerçekleşir şeklinde bir soruya kesin ve net cevap vermek imkansızdır.

Bankacılıkta yer alan iş pozisyonları itibari ile de banka sınavlarının türleri değişkenlik göstermektedir.

Bazı bankalar, banka sınavlarında mantık ve zeka sorularının ağırlıkta olduğu bir kompozisyon yaparken bazı bankalar ise, banka sınavlarında fotosentezden köklü sayılara kadar matematik ve sosyal bilimler içeren sınavlar yapabilmektedirler.

Özellikle Uzman yardımcılığı yada Müfettiş yardımcılığı gibi daha spesifik bir bölüm için banka sınavlarına giriyorsanız sınavınız da o denli spesifik olmaktadır.Bankaların Kariyer pozisyonları içim yaptıkları sınavlarda adayının genel sözel yeteneği ve genel sayısal yeteneğinin yanı sıra finans,iktisat,hukuk ve muhasebe bilgisini ölçecek düzeyde sorular içeren sınavlar yaparlar.

Bankaların Teftiş ve Denetçi sınavları da yine aynı şekilde bol miktarda alan soruları içerir, bunun yanı sıra bir müfettiş veya denetmende olması gereken özellikleri taşıyıp taşımadığınızı ölçen bir mülakat içererek son bulur.

Bankacılık Hakkında

Neden Bankacılık?

Meslek Olarak Bankacılık

Nasıl Bankacı Olunur?

Yeni yorum ekle

14 + 6 =