Neden Bankacılık?

Özellikle İİBF mezunlarının tercih ettiği veya etmek zorunda kaldıkları mesleklerden biri bankacılıktır.

Her geçen yıl nitelikli iş bulmanın zorlaştığı ülkemizde, bankacılık hem maddi imkanları hemde iş güvenliği açısından önemli bir sektör halini almaktadır.

Ülkemiz eğitim seviyesinin ve genç nufüsün artışına paralel olarak yıllar önce sınavsız veya lise mezunlarının bile kolaylıkla girebildikleri bankacılık sektörü bugün sadece Üniversite mezunu adayları düzenledikleri banka sınavlarına almakta ve bu adayları sınavlarda elemelere tabi tutmaktadır.Ülkemizdeki iş alanlarının yeni mezunlara ilk etapta kapalı olması, Herkesin ve her firmanın deneyimli personel almaya yönelik tuhaf ve ülke ekonomisine makro bazda zarar vermeye başlayan tuhaf uygulamaların varlığı yanında sektörün mezun alıp yetiştirmesi ve ilk etapta deneyim istememesi de üniversite mezunları için cazibeyi arttıran etkenlerden olmuştur.

Banka sınavları son yıllarda ciddi talep görmekte ve buna paralel olarak banka sınavlarının içerikleri farklılaşmakta ve zorlaşmaktadır. Son zamanlarda banka sınavlarına başvurmayı düşünen adayların iyi bir performans göstermeleri için iyi bir hazırlık süreci geçirmeleri faydalı olacaktır.Bankacılık Hakkında

Banka Sınavları Nasıl Gerçekleşir?

Meslek Olarak Bankacılık

Nasıl Bankacı Olunur?