Garanti Bankası Gişe Asistanlığı Sınavına Hazırlık

Banka Sınavlarına Hazırlık: Garanti Bankası Gişe Asistanlığı Sınavına Hazırlık

Garanti Bankası Gişe Asistanlığı sınavı Dikkat Testi ve Genel Yetenek Testi olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır. Geçmiş dönemlerde yapılmış sınavlarda Dikkat Testi 40 veya 60 sorudan oluşmuştur. Sınav Süresi ise 15 dakika olmuştur. Dikkat Testinin içeriğini genel olarak Şekil Yeteneği oluşturmaktadır.

Genel Yetenek Testi soru sayısıda Dikkat Testindeki gibi 40 veya 60 olmaktadır. Ancak sınav süresi Dikkat Testine göre daha fazladır. Sınav süresi 35,40 veya 45 dakika olmaktadır. Sınav süresi sorulan soruların zorluğuna göre değişmektedir.

Diğer bankaların sınavlarında olduğu gibi Garanti Bankası Gişe Asistanlığı Sınavında da başarılı olmak için sınavda sorulan benzer sorulara ilişkin iyi bir pratik yapmak gerekir. Verilen sınav süresine baktığımızda da bunu açıkça görebiliriz, Dikkat Testinde 1 soruya ortalama 20 saniye düşerken, Genel Yetenek Testinde 1 soruya 45-50 saniye düşmektedir. Bu kadar kısa sürede soruları okuyup doğru cevap vermek için pratik yapmak gerekir.Genel Yetenek Testi Türkçe ve Matematik sorularından oluşmaktadır. Türkçe soruları paragraf sorularından oluşurken, Matematik soruları Temel Matematik, İşlemler ve Problemlerden oluşmaktadır. Son dönemlerde yapılan Gişe Asistanlığı sınavları Online ortamda gerçekleştirilmiştir. Adaylara bunu da dikkate alarak çalışmalarını öneririz. Bilgisayar ortamında sorulara cevap vermek bazı adayları olumsuz etkileyebilmektedir.Uyarı: Banka Sınavlarına Hazırlık sayfalarımız geçmiş dönemlerde bu sınavlara girmiş adaylardan toplanan bilgiler çerçevesinde oluşturulmaktadır. Gelecek dönemlerde yapılacak banka sınavları için kesin bilgiler ifade etmemektedir. Banka Sınavlarına Hazırlık sayfaları siz adayların sınav hakkında fikir sahibi olması için oluşturulmaktadır.

 

Genel Yetenek Paketi